ΔΡΑΣΕΙΣ ΜΑΙΟΣ 2016

Το ΕΕΕΕΚ ΑΜΦΙΣΣΑΣ συμμετέχει στο διαγωνισμό εκπαιδευτικού σεναρίου με θέμα:"Σχολικοί κήποι και παρτέρια: Παραγωγή και διάθεση αγροτικών προϊόντων". Για τις εργασίες στο χώρο του σχολείου μας θα μπορείτε να ενημερώνεστε απο τις αναρτήσεις μας στο: my school garden στο facebook.
Παρακάτω θα δείτε φωτογραφίες απο την προετοιμασία για τον καλοκαιρινό μας λαχανόκηπο. Οι μαθητές δημιούργησαν τα σποερεία τους και μεταφύτευσαν τα φυτά στα παρτέρια ενώ άλλα τα πρόσφεραν με χαρά σε φίλους, γείτονες, γονείς!

Παρουσίαση των  Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων που εκπονήθηκαν από το σχολείο μας  στο ΚΠΕ Άμφισσας

Πρόγραμμα Αγωγής Αγωγής με θέμα: Η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά

Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα με θέμα την Ελιά- Τοπική καλλιέργεια

Πολιτιστικό Πρόγραμμα :Λαογραφία των μηνών-Κατασκευή ημερολογίου με χρήση νέων τεχνολογιών

"EKEI ΠΟΥ Η ΦΙΛΙΑ ΕΝΑΡΜΟΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΟ ΚΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΣΥΜΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ"

Έτσι περιγράφει την όμορφη συνεργασία των δύο  σχολείων ( 3ο Δημοτικό +Ε.Ε.Ε.Ε.Κ  )  ο Δ/ντής του 3ου Δημοτικού σχολείου Άμφισσας κ. Παπούλιας Ν. και το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ  αποδέχεται με χαρά.

Επισκέφτηκαν το σχολείο μας μαθητές , με τον Δ/ντή  και τις εκπαιδευτικούς από το γειτονικό σχολείο κ. Δημητρέλου Έφη . Κιούλογλου Αικατερίνη και Ανθοπούλου Αυγή .

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ -ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ κ. ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΑΝΝΑΣ

ΤΟ Ε.Ε.Ε.Ε.Κ  ΧΑΡΙΣΕ  ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ  ΕΝΑ ΤΕΡΑΡΙΟΥΜ

ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΑ ΒΡΑΧΙΟΛΙΑ

Ευχαριστούμε τον Δ/ντή  κ.Παπούλια καθώς και τους εκπαιδευτικούς του 3ου Δημοτικού για τα όμορφα χειροποίητα δώρα που έφτιαξαν για εμάς και την δυνατότητα αλληλεπίδρασης που δημιούργησαν με την επίσκεψη αυτή καθώς τα εκπαιδευτικά οφέλη είναι  πολλά  τόσο σε επίπεδο μαθητών όσο και σε επίπεδο εκπαιδευτικών....