Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Ευχαριστούμε θερμά τον Διευθυντή  του 3ου  Δημοτικού σχολείου Άμφισσας κ. Παπούλια Νικόλαο για την ευγενική πρόσκληση να βρεθούμε μαζί  σε εκπαιδευτική επίσκεψη που είχαν οργανώσει    οι εκπαιδευτικοί  κ. Δημητρέλου Έφη, Κιούλογλου Αικατερίνη και Ανθοπούλου Αυγή, στο πλαίσιο Προγράμματος  με θέμα: "Πολιτιστικές  Διαδρομές στην πόλη της Άμφισσας".

Ανοίχτηκε ένα παράθυρο στο παρελθόν για τους μαθητές των σχολείων που συμμετείχαν  (3ο Δημοτικό, Ειδικό Δημοτικό και Ε.Ε.Ε.Ε.Κ ) και είχαν την ευκαιρία οι μαθητές,

να   μάθουν για ένα κομμάτι της πόλης που ζουν , τα παραδοσιακά καταστήματα και τον τρόπο ζωής των κατοίκων σε παλαιότερες εποχές.

Ευχαριστούμε τον κ. Ιωάννη Φαρόπουλο ? ιδιοκτήτη της ταβέρνας ? όπου διέθεσε τον πολύτιμο χρόνο του και  μίλησε για το κατάστημα ? μουσείο που διατηρεί και αποτελεί σημείο αναφοράς για την πόλη της Άμφισσας.