Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΟ 3ο Δημοτικό Σχολείο Άμφισσας

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΟ 3ο Δημοτικό Σχολείο Άμφισσας

Ευχαριστούμε τον Διευθυντή του 3ου Δημοτικού σχολείου Άμφισσας κ. Παπούλια Νικόλαο, τον Σύλλογο διδασκόντων και τους μαθητές για την ευγενική πρόσκληση  στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Άμφισσας να παρακολουθήσουν μαζί   την ενημέρωση από την Πύροσβεστική Υπηρεσία όπου είχαν οργανώσει.

Ήταν μια βιωματική εμπειρία ωφέλιμη για τους μαθητές και η αλληλεπίδραση των μαθητών των 2 σχολείων είναι σημαντική για την άρση κοινωνικών ανισοτήτων και μια κοινωνία αποδοχής της διαφορετικότητας. Χρήσιμες είναι οι πολυ-επίπεδες  παρεμβάσεις  και η  ανάπτυξη  συνεργασιών προκειμένου να διασφαλίζεται η κοινωνική ισορροπία και συνοχή.