ΕΕΕΕΚ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης στην Άμφισσα

Ε.Ε.Ε.Ε.Κ   ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Σας  καλωσορίζουμε στο σχολείο μας, που βρίσκεται στην Άμφισσα στην οδό Χρ. Μαχαιρά 36.

Προσφέρει στα παιδιά με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, ευκαιρίες για Επαγγελματική Κατάρτιση.

Διευθύντρια του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ.  Άμφισσας είναι η  Μακρυγιάννη Ελένη  κλ. ΠΕ30

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο/φαξ  22650 79011.

Η ηλεκτρονική μας διεύθυνση είναι  http://eeeek.fok.sch.gr  και το e-mail μας είναι:   Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ σχετικές με την Ειδική Αγωγή θα βρείτε στο ΝΕΑ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

• Ένταξη Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού κλάδου Τ.Ε. σε κλάδο Π.Ε.: ενημερωθείτε από το σχετικό έγγραφο. Αφορά Κοινωνικούς Λειτουργούς, Φυσικοθεραπευτές, Σχολικούς Νοσηλευτές, Εργασιοθεραπευτές και Θεραπευτές Λόγου, που υπηρετούν σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ή ΚΕ.Δ.Δ.Υ.

• Εκδηλώσεις με την ευκαιρία της Διεθνούς Ημέρας Ατόμων με αναπηρία: ενημερωθείτε από το σχετικό έγγραφο.

• Ενδοσχολικές και ενδιάμεσες γραπτές εξετάσεις μαθητών ειδικής αγωγής ΕΠΑ.Λ., ΕΠΑ.Σ. και Β' Κύκλου Εσπερινών Τ.Ε.Ε.: Ενημερωθείτε διαβάζοντας τη σχετική εγκύκλιο του ΥΠ.Ε.Π.Θ. (εγκύκλιος εξετάσεων ειδικής αγωγής 2008 - 2009).

• Διαβάστε έναν σύντομο οδηγό με 18 κανόνες συμπεριφοράς καθημερινής επικοινωνίας με Α.Μ.Ε.Α.